Dažniausiai užduodami klausimai

Bendri

Kas yra koronavirusai?

Koronavirusai – tai didelė grupė virusų, kurie gali sukelti įvairias ligas. Dažniausiai koronavirusai sukelia lengvas ar net besimptomes infekcijas, tačiau gali sukelti ir sunkias kvėpavimo takų infekcijas, tokias kaip Artimųjų Rytų respiracinio sindromo (ARRS) ar sunkaus ūminio respiracinio sindromo (SŪRS) koronavirusines infekcijas. Kinijoje protrūkį sukėlęs koronavirusas (2019-nCoV) yra naujos struktūros koronavirusas, kuris niekada anksčiau nebuvo sukėlęs infekcijų žmonėms.

Kokie simptomai pasireiškia žmonėms užsikrėtus koronavirusu?

Tai priklauso nuo koronaviruso tipo, tačiau dažniausiai pasitaikantys simptomai yra panašūs į gripą – karščiavimas, kosulys, dusulys ir kiti kvėpavimo sutrikimai. Sunkesniais atvejais koronavirusai sukelia plaučių uždegimą, sunkų ūmų respiracinį sindromą, inkstų nepakankamumą ar mirtį.

Kaip žmogus gali užsikrėsti koronavirusu?

Koronavirusai yra perduodami nuo žmogaus žmogui dažniausiai artimo sąlyčio su sergančiuoju koronavirusine infekcija metu, pavyzdžiui, namų ar darbo aplinkoje, gydymo įstaigoje. COVID-2019 taip pat gali būti perduodamas nuo žmogaus žmogui. Virusas plinta per orą kvėpavimo takų sekretų lašeliais, kuriuos žmonės išskiria į aplinką čiaudėdami, kosėdami ar iškvėpdami. Tokiu atveju tarp žmonių būtinas gana artimas kontaktas (manoma, kad ne didesnis nei 2 metrai). Teigiama, kad tai yra pagrindinis infekcijos plitimo būdas. Užsikrėsti įmanoma ir liečiant įvairius aplinkos daiktus, kurie yra užteršti COVID-19 (pavyzdžiui, sergantysis nusičiaudėjo neužsidengęs ir lašeliai nusėdo ant stalo ar kitų paviršių). Sveikas asmuo palietęs tokį paviršių, o vėliau nešvariomis rankomis pasitrynęs akis ar pasikrapštęs nosį gali užsikrėsti. Tačiau šiuo metu teigiama, kad tai įmanomas, bet nepagrindinis infekcijos plitimo būdas.

Inkubacinis laikotarpis (t. y. laikotarpis nuo užsikrėtimo iki simptomų atsiradimo) yra nuo 2 iki 14 dienų. Nors žmonės dažniausiai būna užkrečiami, kai pasireiškia simptomai, įtariama, kad kai kurie žmonės gali perduoti virusą dar iki simptomų atsiradimo.

Kaip galima apsisaugot nuo koronavirusinių infekcijų?

Rekomenduojama laikytis standartinių ligos plitimą mažinančių priemonių: dažnai plauti rankas su šiltu vandeniu ir muilu, neliesti rankomis veido ir akių, laikytis kosėjimo, čiaudėjimo etiketo (kosėti ar čiaudėti prisidengus vienkartine servetėle arba į sulenktos alkūnės vidinę pusę), laikytis saugaus maisto ruošimo (ypač naudojant termiškai neapdorotą mėsą, kiaušinius), vengti artimo sąlyčio su visais, kam yra pasireiškę kvėpavimo takų ligos simptomai, pavyzdžiui, kosulys, čiaudulys.

Ar reikia dėvėti medicininę kaukę / respiratorių?

Šalyje paskelbus karantiną ir daugėjant infekuotųjų naujuoju koronavirusu (COVID-19) atvejų, sveikatos apsaugos ministro, valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo Aurelijaus Verygos nurodymu, gyventojams patariama pasirūpinti asmens apsaugos priemonėmis.

Viešose vietose, kur yra tikimybė turėti kontaktą su kitais žmonėmis, reikalaujama būti su kauke ar respiratoriumi, o jų neturintieji burną ir nosį galės prisidengti skarele, šaliku ar kita priemone. Taip pat rekomenduojama dėvėti apsaugines pirštines.

Taip pat šiuo nutarimu siekiama įpareigoti žmones vengti tiesioginio fizinio kontakto, laikytis saugaus atstumo (ne mažiau kaip 2 metrai ir ne ilgiau kaip 20 min.), griežtai laikytis asmens higienos reikalavimų (rankų higiena, kosėjimo, čiaudėjimo etiketas).

Kokios šalys yra laikomos paveiktomis teritorijomis?

Visos šalys ir teritorijos priskiriamos šalims, kuriose vyksta COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) plitimas visuomenėje, t. y. visos šalys laikomos rizikingomis.

Ką daryti grįžus iš užsienio?

Visi keliautojai, per pastarąsias dvi savaites buvę bet kurioje užsienio valstybėje, turi registruotis, užpildydami Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) interneto svetainėje pateikiamą anketą, 14 dienų privalo izoliuotis ir sekti savo sveikatos būklę. Per šias 14-lika dienų būtina vengti socialinių kontaktų. Už taisyklių nesilaikymą gresia atsakomybė.

Tuo laikotarpiu darbdavių prašoma suteikti galimybes žmonėms dirbti namuose nuotoliniu būdu. Jei to nepavyksta padaryti, tuomet žmogus turi kreiptis į savo šeimos gydytoją dėl nedarbingumo išdavimo. Svarbu, kad prieš kreipdamasis į šeimos gydytoją žmogus privalo užpildyti formą (anketą), patalpintą Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) interneto svetainėje, adresu http://nvsc.lrv.lt/covid-19.

Be to, laikinai, kol baigsis COVID-19 plitimo grėsmė, izoliavimosi laikotarpiui nedarbingumo pažymėjimas išduodamas nuotoliniu būdu. Tai reiškia, kad žmogui niekur vykti iš namų nereikia, taip nekeliant viruso platinimo grėsmės aplinkiniams, tiesiog užteka paskambinti šeimos gydytojui.

Tuo atveju, jei sveikatos stebėjimo metu išsivysto ligos simptomai (karščiavimas, kosulys, apsunkintas kvėpavimas), nedelsiant skambinti telefonu 1808 (visą parą visoje Lietuvoje, nemokamai), pranešti apie susirgimo aplinkybes ir vykdyti medikų nurodymus.

Jei per dvi savaites ligos simptomai neišsivysto, žmogus laikomas sveiku ir gali grįžti į įprastą gyvenimą.

Mobilus tyrimų punktas

Kas gali atvykti į mobilų tyrimų punktą?

Numatyta, kad pacientas, pasireiškus bent vienam ūmiai kvėpavimo takų infekcijai būdingam simptomui – staiga pradėjus karščiuoti, kosėti, prasidėjus dusuliui – ir, jei 14 dienų laikotarpiu iki simptomų pradžios keliavo bet kurioje užsienio šalyje ar po sąlyčio su patvirtintu ar tikėtinu  COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) atveju, pirmiausia turės skambinti į Karštąją liniją trumpuoju telefono numeriu 1808.

Karštosios linijos konsultantas, įvertinęs paciento pateiktus duomenis, priims sprendimą, ar skambinantį pacientą tikslinga ištirti dėl koronaviruso infekcijos.

Kaip elgtis atvykus į mobilų tyrimų punktą?

1. Atvykti į mobilųjį punktą, gali tie, kurie susisiekė su Karštąja linija 1808 ir vėliau gavo SMS žinutę su nurodytu atvykimo į mobilų punktą laiku.

2. Atvykus į punktą nelipkite iš automobilio, nedarykite langų, kol nebus paprašyta.

3. Su savimi turėkite asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.

4. Prie automobilio stiklo pridėkite telefoną su gauta SMS žinute ir tapatybę patvirtinantį dokumentą.

5. Padėjėjas sutikrins jūsų asmens duomenis.

6. Specialistas paims tepinėlį iš jūsų nosiaryklės ir ryklės.

7. Po tyrimo atlikimo grįžkite į namus izoliuotis 14 dienų arba, nustačius poreikį, bus kviečiama greitoji medicinos pagalba.

8. Dėl tyrimo rezultatų būsite informuotas arba galite prisijungti prie portalo esveikata.lt ir pasitikrinti tyrimo rezultatus.

Kada ir kaip sužinosiu COVID-19 tyrimų rezultatus?

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM), siekdama supaprastinti sveikatos paslaugų prieinamumą ir patogumą gyventojams, daugelį jų perkelia į elektroninę erdvę. Gyventojai elektroninės sveikatos portale esveikata.lt, saugiai save identifikavę, galės greitai ir patogiai, neišvykdami iš namų, peržiūrėti savo laboratorinių tyrimų atsakymus dėl koronaviruso infekcijos (COVID-19).

Detalią iliustratyvią instrukciją rasite ČIA.

Karantinas ir saviizoliacija

Kaip vykdyti saviizoliaciją?

 • Nepalikti izoliavimosi vietos 14 d. nuo paskutinės rizikos užsikrėsti dienos (paskutinės buvimo teritorijose, kur vyksta COVID-19 plitimas visuomenėje, dienos);
 • nesilankyti viešose vietose, pvz., mokykloje, universitete, parduotuvėse, masinio susibūrimo vietose ir kt.;
 • dirbti nuotoliniu būdu arba kreiptis į šeimos gydytoją dėl nedarbingumo nuotoliniu būdu;
 • visą izoliavimosi laiką nepriimti svečių namuose;
 • kasdien matuoti kūno temperatūrą, stebėti sveikatą ir pranešti jums skambinančiam visuomenės sveikatos specialistui apie atsiradusius sveikatos pokyčius (apie bent vieną iš naujai atsiradusių simptomų: karščiavimą, kosulį, apsunkintą kvėpavimą (dusulį));
 • jei įmanoma, maistu ir kitais būtinaisiais poreikiais pasirūpina šeimos nariai ar draugai, kuriems nėra taikomos izoliavimo priemonės. Jei nėra tokios galimybės, rekomenduojama maistą ar priemones užsakyti į namus;
 • jei reikia pratęsti jums paskirtus vaistus, kreipkitės į šeimos gydytoją nuotoliniu būdu;
 • jei buvote suplanavę vizitus pas gydytojus specialistus, odontologus, perkelkite vizito datą ne anksčiau kaip po 14 dienų.

Ką daryti įtarus, kad susirgai?

Jeigu 14 dienų laikotarpiu turėjote riziką užsikrėsti naujuoju koronavirusu (COVID-19), t. y. lankėtės paveiktose teritorijose, siekiant užkirsti kelią galimam infekcijos plitimui, jūs turite likti namuose (izoliuotis) 14 dienų po paskutinės buvimo paveiktoje teritorijoje dienos ir būti pasiekiamas visą izoliavimosi laikotarpį telefonu ir elektroniniu paštu.

Pajutus ligos simptomus nevykite į gydymo įstaigą o skambinkite nemokamu trumpuoju numeriu 1808.

Neturiu galimybės saugiai save izoliuoti, ką turėčiau daryti?

Tauragės rajono savivaldybė pasiruošusi padėti izoliuotis, save izoliavusius asmenis aprūpinti maistu ir būtiniausiomis priemonėmis, pasirūpinti dezinfekcija.

Kaip bus užtikrinamas maitinimas gyventojams, kurie izoliavosi namuose ir negali maisto nusipirkti patys?

Izoliuoti vieniši ir neturintys artimųjų asmenys, kreipęsi tel. nr. 8 640 54 474, būtiniausiais maisto produktais ir priemonėmis bus aprūpinami bent 1 kartą per savaitę.

Kas apmokės už suteiktas patalpas karantino laikotarpiu?

Už apgyvendinimą apmokės Tauragės r. savivaldybės administracija.

Kas apmokės už maitinimą?

Maitinimo paslaugą, esant asmens pageidavimui, organizuoja Tauragės rajono savivaldybės administracija. Už maitinimą asmuo turės susimokėti savo lėšomis. Taip pat yra galimybė asmeniui maistą užsisakyti savarankiškai, be to, jį saugiai gali pristatyti ir artimieji.

Kas pristatys maistą izoliuotiems asmenims?

Maistą mieste izoliuotiems asmenims pristatys Socialinių paslaugų centro darbuotojai, kaimiškosiose vietovėse – seniūnijų socialiniai darbuotojai

Kaip gali artimieji organizuoti maitinimą?

Artimieji, žinodami, kur yra izoliuotas jų šeimos narys ar giminaitis, maisto produktus ar paruoštą maistą gali pristatyti ir palikti prie kambario, kuriame gyvena izoliuotas asmuo, durų.

Kaip organizuojamas asmens, grįžusio iš užsienio ir neturinčio su kuo grįžti, pvz., iš Vilniaus, parvežimas?

Tauragės r. savivaldybė organizuoja asmenų parvežimą ir pristatymą  iki vietos. Tam išsinuomotas automobilis  su atskirta izoliacine kabina.

Kas nutiks, jei nesilaikysiu saviizoliacijos?

Asmenys, nesilaikantys karantino nurodymų, bus griežtai baudžiami teisės aktų nustatyta tvarka, o saviizoliacija bus taikoma visiems šeimos nariams. Todėl, grįžę iš užsienio, turėję kontaktą su užsikrėtusiu arba jaučiantys ligos simptomus, iš karto privalote atsisakyti kontakto su artimaisiais ir nepasišalinti iš saviizoliacijos vietos.

Ką daryti, jei bendradarbis grįžo iš užsienio, bet vis tiek eina į darbą? Kam pranešti?

Šiuo metu asmenims, grįžusiems iš bet kurios užsienio valstybės, izoliavimasis namuose yra privalomas. Siekiant suvaldyti naujojo koronaviruso (Covid-19) grėsmes, sveikatos apsaugos ministro įsakymu patvirtintos izoliacijos taisyklės, kuriose nustatoma pacientų, sergančių koronaviruso infekcija, žmonių, įtariamų, kad serga, ir galimai sąlytį su sergančiuoju turėjusių asmenų izoliavimo namuose ar kitoje gyvenamojoje vietoje tvarka.

Kaip elgtis tolimųjų reisų vairuotojams?

Planuojant maršrutus, rekomenduojama įvertinti COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) epideminę situaciją konkrečiose šalyse (http://sam.lrv.lt/koronavirusas).
Didesnė rizika sunkiai susirgti COVID-19 liga yra vyresnio amžiaus žmonėms bei asmenims, sergantiems lėtinėmis ligomis.

Darbo metu rekomenduojama:

 • vengti kontakto su sergančiais asmenimis, ypač su tais, kuriems pasireiškė respiraciniai simptomai (kosulys, dusulys ir t. t.);
 • vengti artimo kontakto su kitais asmenimis paveiktose teritorijose;
 • laikytis rankų higienos – plauti su muilu ir vandeniu, įtrinti dezinfekuojančiais skysčiais;
 • vartoti saugų maistą ir vandenį.

Automobilių kabinų / gyvenamųjų patalpų valymui rekomenduojamas aplinkos valymas, naudojant vandenį, buitinius ploviklius bei įprastas dezinfekcijos priemones.

Pagal  Vyriausybės nutarimą dėl karantino Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbimo, vairuotojams, ekipažų ir įgulų nariams, kurie dirba tarptautinius komercinius krovinių vežimus vykdančiose Lietuvos įmonėse ar vykdo tarptautinius komercinius krovinių vežimus visų rūšių transporto priemonėmis ir neturi COVID-19 (koronavirusinės infekcijos) simptomų, 14 dienų saviizoliacija neprivaloma.

Ar vaikai gali vaikščioti lauke?

Pasivaikščioti galima gamtoje, miške, didelėse atvirose vietose, bet ne grupėmis.

Socialinė sritis

Kur ir kokiu būdu kreiptis dėl socialinės paramos?

Prašymus socialinėms išmokoms (socialinės pašalpos, kompensacijos, kredito/palūkanų apmokėjimo pratęsimas), vaiko išmokoms (vaiko išmokos, vienkartinės išmokos gimus vaikui, nėščiosios išmoka) gauti pateikti el. būdu www.spis.lt. Neturintiems galimybės naudotis elektroninės bankininkystės sistema, prašymus skirti socialinę paramą ir kitas išmokas (kartu su pridedamais dokumentais) pateikia Socialinės paramos skyriui ar seniūnijai pagal deklaruotą gyvenamąją vietą el. paštu arba, o kai nėra pasikeitimų, dėl išmokos pratęsimo kreipiasi telefonu.

Socialinės paramos skyrius parama@taurage.lt 8 446 62 839; 62 856;

62 835; 54 857

Batakių seniūnija rasa.sviderskiene@taurage.lt 8 684 77 625,
Gaurės seniūnija jurgita.jurksaitiene@taurage.lt 8 686 92 210,
Lauksargių seniūnija vaida.kuiziniene@taurage.lt 8 655 40 899,
Mažonų seniūnija nijole.paulikiene@taurage.lt 8 640 54 477
Skaudvilės seniūnija ausra.sedauskiene@taurage.lt 8 699 82 920,
Tauragės seniūnija danute.kovsoviene@taurage.lt 8 655 63 661,
Žygaičių seniūnija laimute.austyniene@taurage.lt 8 686 87 814,

Kur kreiptis dėl paramos mirties atveju?

Dėl laidojimo pašalpos prašymą pateikti el. būdu www.spis.lt. Neturintiems galimybės naudotis elektroninės bankininkystės sistema, kreipiasi telefonu 8 446 54857.

Kur kreiptis, norint gauti socialines paslaugas?

Dėl būtiniausių socialinių paslaugų kreiptis į Tauragės socialinių paslaugų centrą tel. 8 655 65915, paslauga@taurage.lt, Socialinės paramos skyrių 8 446 61873 ar seniūniją pagal deklaruotą gyvenamąją vietą.

Kur kreiptis dėl aprūpinimo maisto produktais?

Dėl galimybės apsirūpinti maisto paketu kreiptis į Socialinių paslaugų centrą tel. 8 655 65915 ar seniūniją pagal deklaruotą gyvenamą vietą.

Konsultacijos kitais socialinės paramos klausimais

Kita informacija ir konsultacijos socialinės paramos klausimais teikiama telefonais: (8 446) 62 835; (8 679) 03 118; (8 640) 54 475 ir el. paštu parama@taurage.lt

Sveikata

Ar galiu naudotis gydymo įstaigų paslaugomis?

Kreiptis į gydymo įstaigas galite tik neatideliotinos skubos atvejais.

Ar galiu nuvykti į gydymo įstaigą / namus aplankyti savo artimuosius?

Draudžiama visu karantino laikotarpiu, nes vizitas gali pakenkti jūsų artimiesiams.

Kokių priemonių trūksta medikams?

Medikams trūksta apsaugos priemonių (respiratorių, kombinezonų, chalatų, antpadžių, galvos apdangalų, dezinfekantų). Didžiausia problema – laboratorinių reagentų stygius. Jie yra užsakyti, planuojama gauti balandžio mėn.

Kokių priemonių turime rezerve?

Visų apsaugos priemonių įstaigos rezerve turi maždaug savaitei (jei būtų pacientų antplūdis). Jos nuolat pildomos, išskyrus laboratorinius reagentus.

Švietimas

Kas laukia mokinių?

Švietimo įstaigose paskelbtos privalomos dviejų savaičių mokinių ir studentų atostogos. Dėl koronaviruso plitimo grėsmės švietimo, mokslo ir sporto ministro įsakymu mokinių pavasario atostogos yra 1 savaite pailgintos ir perkeltos iš balandžio vidurio į kovo 16-27 dieną.

Sprendžiama dėl formų, kuriomis mokiniai galėtų tęsti mokymąsi, jei per 2 savaites grėsmė dėl koronaviruso išplitimo nesumažės. Viena iš galimybių – mokymasis nuotoliniu būdu, tam dabar yra rengiamasi. Nuo 2020 m. kovo 30 d. turi būti pasiruošta pradinį, pagrindinį, vidurinį ugdymą, formalųjį profesinį mokymą ir aukštojo mokslo studijas vykdyti nuotoliniu būdu.

Kaip bus vykdomas nemokamas mokinių maitinimas?

Mokiniams, turintiems teisę į nemokamą maitinimą, nemokamas maitinimas karantino laikotarpiu bus teikiamas sudarant maisto davinius ir organizuojant jų išdavimą.

Maisto davinių išdalinimas vykdomas 2020 m kovo 30 d. – balandžio 7 d. Mokinių tėvelius apie konkrečią maisto davinių išdalinimo datą ir laiką informuoja ugdymo įstaiga, kurioje vaikas mokosi.

Iš viso Tauragės rajone maisto daviniai bus išdalinami 835 mokiniams.

Ar yra galima darželyje palikti vaikus, jei tėvai neturi galimybės dirbti nuotoliniu būdu?

Asmenų, kurių darbas susijęs su ypatingos svarbos užduotimis karantino laikotarpiu, vaikus priims Tauragės l.-d. ,,Ąžuoliukas“.

Kada bus suformuotos priešmokyklinio ugdymo grupės 2020-2021 mokslo metams?

Tauragės rajono savivaldybės taryba iki balandžio 1 d. turėjo 2020-2021 mokslo metams patvirtinti priešmokyklinio ugdymo modelius ir mokykloms nustatyti  priešmokyklinio ugdymo grupių skaičių. Dėl karantino šio klausimo svarstymas yra atidėtas ir priešmokyklinio ugdymo grupės dabar neformuojamos. Apie priimtus sprendimus dėl priešmokyklinio ugdymo 2020-2021 m. m.  informuosime savivaldybės bei mokyklų tinklalapiuose.

Verslas

Kur verslui kreiptis pagalbos?

Nuo šiol informacija ir konsultacijos Lietuvos verslui, nukentėjusiam nuo COVID-19, teikiamos nemokamu trumpuoju numeriu 1824. Pagalbos priemonių verslui linija veiks tol, kol verslui bus teikiama COVID-19 krizės pasekmių mažinimo pagalba.

Daugiau informacijos:
koronavirusas.taurage.lt/verslui/
www.verslaspriescovid19.lt

Kaip elgtis tolimųjų reisų vairuotojams?

Planuojant maršrutus, rekomenduojama įvertinti COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) epideminę situaciją konkrečiose šalyse (http://sam.lrv.lt/koronavirusas).
Didesnė rizika sunkiai susirgti COVID-19 liga yra vyresnio amžiaus žmonėms bei asmenims, sergantiems lėtinėmis ligomis.

Darbo metu rekomenduojama:

 • vengti kontakto su sergančiais asmenimis, ypač su tais, kuriems pasireiškė respiraciniai simptomai (kosulys, dusulys ir t. t.);
 • vengti artimo kontakto su kitais asmenimis paveiktose teritorijose;
 • laikytis rankų higienos – plauti su muilu ir vandeniu, įtrinti dezinfekuojančiais skysčiais;
 • vartoti saugų maistą ir vandenį.

Automobilių kabinų / gyvenamųjų patalpų valymui rekomenduojamas aplinkos valymas, naudojant vandenį, buitinius ploviklius bei įprastas dezinfekcijos priemones.

Pagal  Vyriausybės nutarimą dėl karantino Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbimo, vairuotojams, ekipažų ir įgulų nariams, kurie dirba tarptautinius komercinius krovinių vežimus vykdančiose Lietuvos įmonėse ar vykdo tarptautinius komercinius krovinių vežimus visų rūšių transporto priemonėmis ir neturi COVID-19 (koronavirusinės infekcijos) simptomų, 14 dienų saviizoliacija neprivaloma.

Civilinė metrikacija

Kaip įregistruoti vaiko gimimą?

Vaiko gimimas turi būti įregistruotas per 3 mėnesius nuo jo gimimo dienos. Įregistuori vaiko gimimą galima per Metrikacijos paslaugų informacinę sistemą (MEPIS). Asmeniui pageidaujant, gimimo įrašą liudijantį išrašą (jo kopiją) galėsime pateikti tuo el. pašto adresu, kuris bus nurodytas užsakant paslaugą per MEPIS. Dokumento originalą civilinės metrikacijos įstaigoje galėsite atsiimti pasibaigus karantinui.

Kaip galima gauti civilinės būklės akto įrašą (gimimo, mirties, santuokos ar santuokos nutraukimo) liudijantį išrašą?

Paslaugą galima užsisakyti per Metrikacijos paslaugų informacinę sistemą (MEPIS). Asmeniui pageidaujant, civilinės būklės aktų įrašus liudijančius išrašus (jų kopijas) galėsime pateikti tuo el. pašto adresu, kuris bus nurodytas užsakant paslaugas per MEPIS. Dokumento originalą civilinės metrikacijos įstaigoje galėsite atsiimti pasibaigus karantinui.

Ar galima pateikti prašymą tuoktis, neatvykus į civilinės metrikacijos įstaigą?

Karantino laikotarpiu prašymus tuoktis asmenys gali pateikti per Metrikacijos paslaugų informacinę sistemą (MEPIS). Analogiško turinio prašymus turi užpildyti abu ketinantys susituokti asmenys.

Ar karantino metu registruojamos santuokos?

Taip. Registruojant santuoką, ribojamas dalyvaujančiųjų santuokos registravimo ceremonijoje asmenų skaičius. Maksimalus skaičius – 5 asmenys, neįskaičiuojant civilinės metrikacijos įstaigos darbuotojo. Informuojame, kad kiti asmenys, norintys dalyvauti ceremonijoje ir (ar) pasveikinti atėję svečiai į civilinės metrikacijos įstaigos patalpas nebus įleidžiami. Ketinantiems tuoktis asmenims, kurie pastaruoju metu atvyko iš užsienio, siūlome pasirinkti vėlesnę santuokos registravimo datą dėl privalomos 14 dienų izoliacijos pagal Vyriausybės nutarimo „Dėl karantino Lietuvos Respublikoje paskelbimo“ Nr. 207 3.1.5 punktą.

Žemės ūkis

Ar galėsiu važiuoti keliais traktoriumi karantino laikotarpiu, kurio techninė apžiūra baigiasi kovo-balandžio mėn.?

Taip galėsite. Traktoriams, kuriems yra pasibaigusi arba pasibaigia techninė apžiūra po 2020 m. kovo 14 d., techninės apžiūros galiojimo laikas pratęsiamas laikotarpiui, iki Lietuvos Respublikoje galios karantino režimas ir 2 mėn. po jo.

Kaip galima išregistruoti traktorių ar priekabą?

Per e valdžios vartus su mobiliu parašu arba atsiųskite nuskanuotą Pirkimo pardavimo sutartį ( arba PVM sąskaitą faktūrą) el. p.: daiva.jacikeviciene@taurage.lt

Kaip 2020 metais nuo balandžio 20 d. deklaruosime pasėlius?

Šis klausimas dar sprendžiamas, būsite informuoti.

Gauname įspėjimus, kad žemės ūkio valda ir (arba) ūkininko ūkis bus išregistruoti, jei nebus atnaujinti?

Tiek žemės ūkio valda, tiek ūkininko ūkio duomenys kiekvienais metais turi būti atnaujinami. Tai galima atlikti seniūnijose pas žemės ūkio specialistus, tiek Kaimo reikalų skyriuje, 403 kab. Dėl karantino, dabar nėra galimybių atnaujinti (galima per e valdžios vartus patiems atsinaujinti). Pasibaigus karantinui, iki metų pabaigos turėsite atnaujinti.

Ar galėčiau į savo el. paštą gauti žemės ūkio naujienas?

Taip. Kiekvienam, kuris norėtų gauti naujausią informaciją, siunčiame individualiai. Parašykite į el. p.: daiva.jacikeviciene@taurage.lt

Kaimo vietovėje noriu išsikasti prūdą. Kur kreiptis?

Prašymą dėl techninių sąlygų išdavimo, kasant gilesnius kaip 0,7 metro prūdus siųsti el.p.: roma.volbikiene@taurage.lt