Kovo 16 dienos informacija apie įvykius Tauragėje

Pirmadienį apie 17:30 val. Tauragės rajono gyventojai, vyras su žmona, greitosios medicinos pagalbos automobiliu išvežti į Klaipėdos universitetinę ligoninę. Vyras vilkiko vairuotojas, grįžo iš reiso kovo 13 dieną. Šiuo metu abu saugusieji turi aukštą temperatūrą, vyras kosti, jaučią skausmą krūtinės srityje. Šiandien, 13.00 val., išvežtos moters, kurį grįžo iš Anglijos ir karščiuoja, testo rezultatai dar nežinomi.

Buvo paimti dviejų Tauragės rajono gyventojų, kurios vakar  grįžo iš Ispanijos, mėginiai. Atlikti testai patvirtino, kad merginos yra sveikos, tačiau toliau pagal visus reikalavimus yra izoliuotos 14 dienų laikotarpiui, stebint jų sveikatos būklę.

Sveikatos apsaugos ministerija, reaguodama į situaciją dėl koronaviruso Europoje ir visame pasaulyje, tikslina atvejo apibrėžimą. Nuo šiandien žmonės, grįžę iš bet kurios užsienio valstybės, o ne tik iš konkrečių, kaip iki šiol, laikomi galimai užsikrėtusiais, jei jiems pasireiškia bent vienas ūmiai kvėpavimo takų infekcijai būdingas simptomas. Tai yra, jei staiga prasidėjo karščiavimas, kosulys ar apsunkintas kvėpavimas.

Tauragės rajono savivaldybės vis daugiau gauna informacijos iš gyventojų apie asmenis kurie grįžo iš užsienio valstybių, tačiau nesilaiko saviizoliacijos, bendrauja su šeimos nariais, rodosi viešumoje, taip galimai dar labiau platindami ligą. Primename, kad asmenys nesilaikantys karantino nurodymų, bus griežtai baudžiami teisės numatyta tvarka, o saviizoliacija bus taikoma visos šeimos nariams. Todėl primename, kad grįždami iš ligos paveiktų šalių iškarto privalote atsisakyti kontakto su artimaisiais ir nepasišalinti iš saviizoliacijos vietose. Rūpinkimės savimi ir artimaisiais.