Tauragės mobilus tyrimų punktas

Kas gali atvykti į mobilų tyrimų punktą?

Numatyta, kad pacientas, pasireiškus bent vienam ūmiai kvėpavimo takų infekcijai būdingam simptomui – staiga pradėjus karščiuoti, kosėti, prasidėjus dusuliui – ir, jei 14 dienų laikotarpiu iki simptomų pradžios keliavo bet kurioje užsienio šalyje ar po sąlyčio su patvirtintu ar tikėtinu  COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) atveju, pirmiausia turės skambinti į Karštąją liniją trumpuoju telefono numeriu 1808.

Karštosios linijos konsultantas, įvertinęs paciento pateiktus duomenis, priims sprendimą, ar skambinantį pacientą tikslinga ištirti dėl koronaviruso infekcijos.

 

Kaip elgtis atvykus į mobilų tyrimų punktą?

1. Atvykti į mobilųjį punktą, gali tie, kurie susisiekė su Karštąja linija 1808 ir vėliau gavo SMS žinutę su nurodytu atvykimo į mobilų punktą laiku.

2. Atvykus į punktą nelipkite iš automobilio, nedarykite langų, kol nebus paprašyta.

3. Su savimi turėkite asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.

4. Prie automobilio stiklo pridėkite telefoną su gauta SMS žinute ir tapatybę patvirtinantį dokumentą.

5. Padėjėjas sutikrins jūsų asmens duomenis.

6. Specialistas paims tepinėlį iš jūsų nosiaryklės ir ryklės.

7. Po tyrimo atlikimo grįžkite į namus izoliuotis 14 dienų arba, nustačius poreikį, bus kviečiama greitoji medicinos pagalba.

8. Dėl tyrimo rezultatų būsite informuotas arba galite prisijungti prie portalo esveikata.lt ir pasitikrinti tyrimo rezultatus.

 

Kada ir kaip sužinosiu COVID-19 tyrimų rezultatus?

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM), siekdama supaprastinti sveikatos paslaugų prieinamumą ir patogumą gyventojams, daugelį jų perkelia į elektroninę erdvę. Gyventojai elektroninės sveikatos portale esveikata.lt, saugiai save identifikavę, galės greitai ir patogiai, neišvykdami iš namų, peržiūrėti savo laboratorinių tyrimų atsakymus dėl koronaviruso infekcijos (COVID-19).

Detalią iliustratyvią instrukciją rasite ČIA.